22 листопада 2024 року
Нове в АВК-5 редакції 3.9.3 в порівнянні з редакцією 3.9.2
1. Внаслідок продовження воєнного стану до 7 лютого 2025, змінені значення середньомісячної тривалості робочого часу на 2024 рік:
- для ТС №№ 1-7; 11-21 (дані щодо 40-годинного робочого тижня) – 174,67 години; - для ТС №№ 8-10 (дані щодо 30-годинного робочого тижня) – 131 година; - для ТС № 22 (дані щодо 36-годинного робочого тижня) – 157,2 години.
2. Враховані Усереднені показники вартості експлуатації дорожніх машин і механізмів станом на 20.11.2024 р.
3. Значення відпускних цін для матеріалів та устаткування виведені станом на 1 жовтня 2024 р. з урахуванням індексів цін виробників промислової продукції (оприлюднені в розділі «Економічна діяльність» на сайті Державної служби статистики). Примітка: Звертаємо увагу, що зазначені ціни запропоновані у якості орієнтиру і мають бути уточнені в процесі складання кошторисної документації у відповідності до чинних нормативних вимог за результатами проведеного аналізу.
4. В перелік вихідних документів для будов, які були створені з використанням класифікатору видів робіт (тип будови - С), доданий новий документ «Технічна специфікація». У цьому документі кожен вид робіт представлений власним переліком позицій (РВР або РЕКН), для яких зазначаються:
- ПО, найменування, одиниця виміру та загальна кількість; - Склад робіт (якщо такий передбачений в РВР або в РЕКН); - Дані щодо загальної потреби у трудових та матеріально-технічних ресурсах.
Документ доступний в підсистемах КД, ДЦ та Пд лише для будов типу «С». Для документу передбачені окремі ознаки, які впливають на відображення ресурсів «за проєктом». Кнопка «Ознаки» з’являється в екрані з переліком вихідних документів будови, коли курсор встановлений на рядку «Технічна специфікація»:
Вищезазначений документ, запропонований розробниками ПК АВК-5, як можливий варіант документу «Технічна специфікація», який Замовник повинен надавати для визначення ціни тендерних пропозицій/пропозицій учасників спрощеної закупівлі (п.6.2 Методики).
5. В екрані локального кошторису оптимізовано копіювання в буфер пошукового образу, найменування та значення кількості (в фізичній одиниці виміру!) позиції. Для цього в нижній частині екрану були додані три окремі кнопки:
Крім того, копіювання в буфер виконується новими пунктами меню Сервісу та гарячими клавішами:
6. У Сервісі підсистеми Пд «Звіт з накопиченням»:
6.1. Додана нова вкладка «Зворотні матеріали»; 6.2. На вкладках «Перелік рядків ЛК», «Матеріали», «Зворотні матеріали» та «Машини» передбачена можливість створювати/редагувати текст-коментар для певного рядка. Номер рядка, який має коментар виділяється червоним кольором. Сам текст коментаря відображається при наведенні курсора миші на цей рядок.
7. Враховані наступні зауваження Користувачів:
7.1. Виконання виходу із екрану «редактору виразів» при внесенні значень/виразів для рядків числових параметрів та при розрахунку складових ціни матеріалу відбувається із застосуванням клавіши Enter; 7.2. При створенні інформаційних моделей будов зберігається регістр букв в найменуванні будови.
8. При створенні в НДІ Користувача позицій типу «робота» надана можливість встановлювати витрату для матеріально-технічних ресурсів «за проєктом»:
9. Для дорожніх будов (тип ДР) виправлена помилка оформлення вихідних документів «Договірна ціна» (Додаток 29 до Методики) та «Акту КБ-2в» (Додаток 30 до Методики). Згідно із Зміною до Методики, ці документи формуються в гривнях (замість тис.грн).
Вгору
|